• Czynne: Pon - Pt 7:30 - 19:00
 • ul. Belgradzka 5 (Metro Natolin), 02-792 Warszawa
22 644 50 55, +48 537 450 511
 • Testy COVID-19.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Natol Medic oferuje testy polegające na oznaczaniu przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 powodującemu chorobę COVID-19.

Badania są wykonywane przy użyciu testu jakościowego kasetkowego testu przesiewowego z wykorzystaniem techniki immunochromatografii. W oznaczeniu wykrywane będą przeciwciała IgM i IgG we krwi pełnej pobranej z żyły. Stosowane testy mają certyfikaty dopuszczające do ich wykorzystania dla celów diagnostycznych u ludzi.

W związku z powyższym zwracamy uwagę na kilka ograniczeń związanych z tym testem.

 1. Test ma znaczenie jako test przesiewowy wykonywany wyłącznie dla celów epidemiologicznych u osób, u których nie stwierdzono żadnych objawów infekcji.
 2. Test powinien być przeznaczony przede wszystkim dla personelu medycznego mającego bezpośredni kontakt z pacjentami.
 3. Test nie powinien być stosowany jako jedyne kryterium zakażenia. Jego interpretacja powinna opierać się o opinię lekarza w powiązaniu z danymi klinicznymi.
 4. Według danych z piśmiennictwa w pierwszych 7 dniach od zakażenia przeciwciała są wykrywane u 40% pacjentów (okienko serologiczne), a od 15 dnia następuje szybki wzrost ich poziomu, odpowiednio dla IgM do 94,3%, dla IgG do 79,8% zarażonych.
 5. Interpretacja wyników badania:
  • Niewykrycie przeciwciał nie wyklucza zakażenia SARS-CoV-2. Test powinien zostać powtórzony po kolejnych 7 dniach.
  • Wykrycie przeciwciał IgM i/lub IgG jest bezwzględnym wskazaniem do wykonania potwierdzenia metodą RT-PCR. Badania nie wykazały reakcji krzyżowej z następującymi patogenami: wirusy grypy typu A i typu B, RSV, HBV, HCV, adenowirusy, HIV oraz z kiłą i Helicobacter pylori.

Specjaliści działu

 • Kontakt z natolmedic